Paratrachoma

Paratrachoma (halprovis oculourogenitalis) — tai užkrečiama liga, kuri būna urogenitalinės ir akių formos. Manoma, kad paratrachomos sukėlėjas yra urogenitalinėje sistemoje, o infekcija plinta dviem būdais: lytiniu (atsitiktiniai lytiniai santykiai) ir okulogenitaliniu (naujagimiai užsikrečia nuo motinos gimdymo metu, o suaugę — sirgdami urogenitaline forma, kai nesilaiko higienos).

Paratrachomos sukėlėjų gali būti ir vandens telkiniuose.

Patologinis procesas vyksta junginės adenoidiniame sluoksnyje ir pasireiškia difuzine limfocitų infiltracija. Junginės randų nebūna.

Klinika: dažniausiai serga jauni žmonės (dažniau moterys), iš pra džių pažeidžiama viena akis. Junginė išburkusi, paraudusi. Išsiskiria gleivės ar gleivės su pūlių priemaiša. Junginė sustorėjusi, minkšta, infiltruota. Joje yra darinių, kliniškai primenančių folikulus. Ragenos periferijoje atsiranda smulkiu infiltratų. Liga trunka 4—5 savaites. Laboratorinių tyrimų duomenys: 1) junginės nuograndų epitelinėse ląstelėse randami Provačeko-Halberštedterio kūneliai; 2) liuminescencinės mikroskopijos būdu tiesioginių fluorescuojančių antikūnų metodu randamas antigenas.

Gydymas: antibiotikai (tetraciklinas, eritromicinas, oletetrinas), sulfanilamidai (sulfadimezinas, etazolis) per os. Galima naudoti levomice-tino,  sulfapiridazino lašus.

Rašyti atsakymą