Komplikuota katarakta

Komplikuota katarakta

Diabetinė katarakta, cataracta diabetica, Ja serga 2—4% diabetininkų. Jauniems žmonėms diabetinė katarakta formuojasi dažniau negu vyres niems. Diabetinė katarakta dažniausiai abipusė, gana greit progresuoja (ypač jauniems). Drumstėja viršutiniai lęšiuko sluoksniai: drumstys taškinės arba snieguolių pavidalo. Lęšiukas paburksta — dėl to refrakcija tampa miopine. Miopija gali išnykti, kai pagerėja ligonio sveikata. Diabetinės kataraktos patogenezė ne visiškai ištirta. Manoma, kad toksinės medžiagos iš akies kameros patenka į lęšiuką, ir dėl to jis pradeda drumstėti.

Stabinė katarakta, cataracta tetanica, formuojasi sergantiems idiopatine arba pooperacine tetanija (hipofunctio gl. parathyreoideae, pvz., operuojant strumą pašalinama ir gl. parathyreoidea). Tai žvaigždės arba rozetės formos lęšiuko sudrumstėjimas, ypač užpakalinės dalies. Gydant tetaniją ankstyvose kataraktos stadijose 10% kalcio chlorido tirpalu ir skydliaukės preparatais, katarakta nustoja progresuoti.

Miotoninė katarakta, cataracta myotonica, — pasitaiko sergantiems miotonine distrofija. Lęšiuko sudrumstėjimo vaizdas toks pat, kaip ir stabinės kataraktos.

Cataracta syndermatotica, dermatogenes, gali formuotis sergantiems lėtine egzema, diseminuotu neurodermitu, sklerodermija, atrofine poikilodermija ir kt. Serga dažniau jauni žmonės. Katarakta — abipusė. Ji prasideda priekiniuose ir užpakaliniuose lęšiuko žievės sluoksniuose balsvomis radialinėmis drumstimis. Visiškai lęšiukui sudrumstėjus, kapsulė išsigaubia ir ima raukšlėtis.

Rašyti atsakymą