Ragenos persodinimas — keratoplastika

Ragenos persodinimas — keratoplastika

Pagal operacijos tikslą ragenos persodinimas gali būti optinis ir gydoma sis. Optine keratoplastika siekiama pagerinti labai susilpnėjusį dėl ragenos drumsčių regėjimą. Priklausomai nuo drumsties storio rageną ga lima persodinti, pakeičiant visus (kiaurinė keratoplastika) arba tik pavir šinius jos sluoksnius (pasluoksninė keratoplastika).

Gydomąja keratoplastika (dažniausiai pasluoksninė) siekiama išvengti ragenos prakiurimo arba pridengti jau prakiurusią rageną (rage nos fistulės, defektai po traumos), o kartais ją sustiprinti ruošiant optinei keratoplastikai.

Persodinimui naudojama šviežia arba konservuota lavonų ragena. Persodinamos ragenos skersmuo — 4—8 mm.

Operacija optiniu tikslu nerekomenduojama, jei sutrikęs šviesos projek cijos jutimas arba yra glaukoma, taip pat ir tuomet, kai regėjimo aštrumas, 0,2 ir daugiau, nes dėl audinių nesuderinamumo po operacijos regėjimas gali pablogėti. Operacijos prognozė palankesnė, kai yra plonesnė, be krau jagyslių, nesuaugusi su kitais akies audiniais, drumstis.

Ragenos protezavimas — operuojant į drumstą rageną įtvirtina mas skaidrus dirbtinis (plastmasinis) langelis. Operacija atliekama labai sunkiais atvejais, dažniausiai po nepasisekusių keratoplastikų. Kartais pavyksta grąžinti regėjimą.

Rašyti atsakymą